Wiosną budzisz się do życia

Pierwsze dni wiosny sprawiają, że znowu chce nam się żyć. Na nowo budzi się miejski gwar, restauratorzy wystawiają swoje ogródki, a my coraz chętniej przebywamy na dworzu. Budzi się także nasza psychika, jesteśmy bardziej weseli i mamy dużo więcej zapału do pracy.

Zakochaj się!

3204687_xxl
Kiedy wokół wszystko kwitnie, kwitniemy również i my. Wystarczy, że poddamy się działaniu natury. Jedyne, co musimy zrobić, to otworzyć się na świat, a kwitnąć zaczyna nasza psychika i cały organizm. Powoli przestawia się on na działanie na pełnych obrotach i coraz częściej czujemy, że jesteśmy gotowi na to, by stawić czoła nowym wyzwaniom. A stąd już tylko krok do zakochania. To właśnie dlatego najwięcej par przyznaje, że to właśnie wiosną narodziła się ich miłość.

To wszystko za sprawą hormonów płciowych, które właśnie o tej porze roku przeżywają swoje apogeum. Dzięki temu jesteśmy bardziej otwarci na nową miłość i dużo łatwiej się zakochujemy. Nawet jeżeli jesteśmy zatwardziałymi singlami nasz organizm mimo woli zaczyna rozglądać się za poszukiwaniem partnera. Jeżeli natomiast uporczywie kogoś szukamy, to właśnie wiosna jest ku temu najlepszym okresem! Wystarczy tylko wyjść z domu i dobrze się rozejrzeć!

Bliżej natury

11265013_xl
Zimą nasza dieta jest zupełnie inna, niż w trakcie wiosny. Jemy dużo bardziej ciężkostrawne potrawy, co sprawia, że jesteśmy zdecydowanie bardziej ociężali i ospali. To nie sprzyja dobremu nastrojowi. Zatem gdy tylko przyjdzie wiosna czas zmienić nasz sposób odżywiania się.

Na straganach pojawiają się wczesne świeże warzywa i owoce. To potencjał, który warto wykorzystać komponując swój nowy jadłospis. Lekka i zdrowa dieta wpłynie na nasz organizm znacznie lepiej, niż niejeden lek. Dzięki wiośnie mamy dostęp do potężnej dawki witamin kryjących się w świeżym i nieprzetworzonym pożywieniu. Na naszych stołach powinny zagościć lekke sałatki i jak najmniej potraw ociekających niezdrowym tłuszczem.

Zmień swój styl!

10437883_xl
Kiedy minie pora ciężkiego śniegu i sporych przymrozków wymieniamy też naszą zimową garderobę. Zaczynamy nosić lżejsze ubranie. Niestety, częśniej także dostrzegamy to, jak bardzo zaniedbaliśmy w trakcie zimy. Nic straconego! Wraz z pierwszymi ciepłymi dniami warto postawić na aktywność fizyczną. To doskonały czas na to, by zadbać o swoją sylwetkę po to, by latem cieszyć się nienaganną figurą.

Popularne przysłowie głosi, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Dbając o aktywność fizyczną i regularnie trenując podziękuje nam za to nie tylko nasze ciało, ale i psychika. Częściej wychodząc na dwór aby trenować jogging albo wybierając się nawet na krótki spacer do parku zapewniamy sobie dużą dawkę promieni słonecznych, które mają na nas terapeutyczne działanie. To prawdziwy antydepresant! Wystarczy 15 minut, by nasz nastrój zmienił się o 180 stopni. Witamina D, którą dostarczamy organizmowi tym sposobem wzmacnia nasze kości, poprawia stan skóry i polepsza nasz stan psychiczny.

To właśnie dlatego, gdy tylko dni stają się dłuższe i znacznie cieplejsze czujemy, że możemy przenosić góry. A jeżeli wciąż jeszcze nie otrząsnęliśmy się z zimowego letargu pora założyć sportowe buty, wyjść na zewnątrz i dać się ponieść działaniu natury, to naprawdę działa!