Wiosenne porządki w naszym organizmie

Wiosna to nie tylko czas na porządki w naszych mieszkaniach i ogródkach. Po zimie warto też zadbać o to, by oczyścić swój organizm po ciężkim jedzeniu, któremu z pewnością ciężko było się oprzeć zwłaszcza w święta. Ciężkostrawne, tłuste potrawy obciążają nasz organizm, dlatego dobrze jest zastosować się do kilku porad, które sprawią, że znowu poczujemy się lekko i zdrowo.

Na nasze samopoczucie źle wpływa także zimowy brak słońca i witamin. Są to czynniki niezbędne do tego, by można było czuć się dobrze. Brak świeżych produktów w zimowych posiłkach sprawia, że narzekamy na częste bóle głowy i niezdrowy wygląd cery. Przyczyną może być znaczne nagromadzenie się toksyn w organizmie. Znajdują się one w potrawach wysoko przetworzonych . Są bardzo trudne do przetrawienia i odkładają się w naszym ciele.

Red and wet!

Pomidor to bogate źródło witamin, potasu, wapnia, magnezu, żelaza, fosforu, miedzy, cynku i cynku. Reguluje przemianę materii, dlatego to obowiązkowy składnik koktajli oczyszczających.

To właśnie dlatego tak ważne jest, aby nasz organizm, poprzez zastosowanie detoksu, otrzymał bodziec do wiosennej odnowy. Dietetycy zalecają, aby w tym czasie, przez kilka dni, swoje posiłki oprzeć głównie na produktach zbożowych takich jak ryż i kasza. Należy je ugotować, a dla smaku doprawić ulubionymi przyprawami. W wersji wytrawnej może to być pietruszka lub bazylia, a „na słodko” cynamon lub kardamon.

Podczas stosowania takiej diety nasz organizm stara się strawić to, co nagromadził w okresie zimowym. Dzięki temu usuwa wszystko to, co zbędne. Nie jest to łatwe, i, niestety, czasem nie jest też przyjemne. Bardzo często w tym czasie mogą pojawić się bóle głowy i uczucie zmęczenia.

Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami produktów zbożowych możemy zastosować detoks owocowo-warzywny. Najważniejsze, abyśmy spożywali je w postaci surowej, ugotowanej w wodzie lub na parze. Nie należy ich solić, słodzić, ani dodawać ostrych przypraw. Aby uniknąć cukru, który podczas diety nie jest wskazany, zapomnijmy o słodkich owocach isokach z kartonu. W przeciwieństwie do kilkudniowej diety zbożowej, ta może być nieco dłuższa i potrwać nawet do czterech tygodni.

warzywaWiosennych diet oczyszczających nasz organizm jest mnóstwo. Najważniejsze jest to, aby zmusić go do oczyszczenia i wydalenia tego, co mu szkodzi i źle wpływa na nasze samopoczucie.

Źródła: natemat.pl