Trendy modowe na rok 2020

 

Najnowsze pokazy zwiastujące trendy na przyszły rok nie będą szczególny zaskoczeniem dla nikogo, kto wie co w modzie piszczy. Jak powszechnie wiadomo, w zakresie mody widzieliśmy już wszystko, teraz pozostało jedynie tworzenie nowych modowych zestawień, czerpiąc z tego co już było.
Będziemy mieć do czynienia z bardziej stonowanymi, wysublimowanymi kolorami oraz wzorami. Wiele kolekcji jest bardzo spójnych i harmonijnych. Pomimo, że wciąż dużo się dzieje, to jednak ze smakiem.

 

Kolory

 

W formie nadal będą modne w minionym jak i obecnym sezonie nude, beże czy odcienie zieleni. Dodatkowo pożądane będą różne odcienie różu, granatu, niebieskiego (kolor roku 2020 według Pantone to Classic Blue), pomarańczowego oraz bordowego. Warto pamiętać, że kolory powinny być zgaszone i eleganckie, a najbardziej pożądane będą zestawienia monokolorystyczne (w różnych odcieniach danego koloru).


blondynki-modna-mloda-kobieta-patrzeje-daleko-od-z-reka-na-biodrach_23-2148151774

Podkreślona talia 

 

Pudełkowe formy odchodzą w zapomnienie, w najbliższych miesiącach będziemy stawiać na kobiece kształty. Talię możemy podkreślać wąskimi czy szerokimi paskami, jak i za pomocą spodni z wysokim stanem oraz obcisłej góry. Dobrą alternatywą dla paska są również modne ostatnio nerki.


mloda-kobieta-w-kostiumu-pozyci-hulajnoga_1303-11931

Garnitury  i garsonki

 

Dla nikogo nie powinno być  szczególnym zaskoczeniem, że trend tak mocno wpisujący się w poprzednie sezony, dalej będzie królował na wybiegach i tym samym -na sklepowych wystawach. Mocna, zapożyczona od mężczyzn businessowa sylwetka nabiera jednak nowego wymiaru, marynarki najchętniej będziemy przywiązywać luz spinać paskami (od materiałowych, nawet po te ciężkie, skórzane). Dół natomiast domy mody potraktowały na zasadzie kontrastu, często pojawiły się spodnie typu palazzo czy oversizowe cygaretki, jakby wyciągnięte z męskiej szafy.

 

Bufiaste rękawy

 

To, czego już dawno nie widzieliśmy na sklepowych półkach, to z pewnością przeskalowane bufki, zazwyczaj optycznie zaburzające proporcje ramion. Jednak w połączeniu z innymi trendami, takimi jak szeroki spodnie oraz mocno podkreślona talia, jesteśmy w stanie zbudować na swoich sylwetkach klepsydrę z pazurem.