Świąteczne reklamy, które wzruszają do łez

Mają wprawiać w świąteczny nastrój. Sprawiają, że gwiazdka wydaje nam się jeszcze bardziej magiczna i wyjątkowa. Wzruszają, bawią, czasem uczą. A gdzieśtam, przy okazji, pokazują konkretny produkt lub usługę. Mowa o reklamach świątecznych, które stają się coraz bardziej popularne. Coraz więcej firm decyduje się na nakręcenie spotu, który ma zmusić świat do refleksji.

Wybraliśmy pięć reklam, które naszym zdaniem są najpiękniejsze. Oto one:

Reklama świąteczna Allegro – 2016

Chwyciła za serce miliony Polaków, ale nie tylko. Spot bardzo szybko spodobał się także za granicą. Wszystko za sprawą uroczego starszego pana, który z niezwykłym zapałem postanowił nauczyć się języka angielskiego po to, by… Zobaczcie sami!

Reklama John Lewis 2015

Kolejna reklama to propozycja sieci domów towarowych. Chociaż została opublikowana w 2015 roku, to pozostaje wciąż na czasie, gdyż porusza nadal aktualne problemy.

Reklama John Lewis 2014

Ta sama sieć handlowa w 2014 roku wyprodukowała reklamę, która również niejedną osobę wzruszy do łez, chociaż tym razem opowiada o innym, ważnym aspekcie świąt.

Reklama Marks and Spencer

W podobnym stylu i z tym samym morałem swój świąteczny spot reklamowy nakręciła firma Marks and Spencer. Bardzo wyraźnie i przekonująco, a przy tym w baśniowej atmosferze przypomina nam, że święta są po to, by zapomnieć o tym, co złe i pamiętać o najbliższych.

Reklama korporacji Edeka

Na koniec chyba najbardziej znana reklama świąteczna. Jej autorem jest niemiecka korporacja Edeka. Nie ma wątpliwości, że wzbudza skrajne emocje, ale przede wszystkim niezwykle dobitnie daje do myślenia. Po jej obejrzeniu święta już nigdy nie będą takie same… może dla kogoś staną się lepsze?

Poczuliście magię świąt?