Sposoby na złamane serce

Powodów rozstań jest wiele, a każda historia niesie za sobą niepowtarzalne wspomnienia, które niełatwo dają się wymazać z pamięci. Jednak istnieją pewne sposoby na poprawę samopoczucia i szybszą adaptację do nowej rzeczywistości.

 

1. Nazwij swoje emocje

Ten element jest pierwszym elementem, na którym powinnaś się skupić na dłuższa chwilę. Czujesz smutek? Lęk? Nienawiść? a może jedne uczucia przeplatają się z innymi, np. z ulgą czy ekscytacją? Czego w nowej rzeczywistości brakuje ci najbardziej? Poczucia bliskości? Obecności drugiej osoby czy tej konkretnej? Czasami tęsknimy za samą ideą związku, a nie konkretną osobą. 

Multiracial group of five friends having a coffee together

2. Spotkania ze znajomymi

Sposób może wydawać się zbyt standardowy, by o nim wspominać, jednak jest on kluczowy w budowaniu swojej nowej tożsamości społecznej. Odnów kontakty, nawiąż nowe znajomości, a szybko zapomnisz o trapiących Cię negatywnych uczuciach.

3. Nowe pasje, zainteresowania

Wprowadzenie nowych nawyków do Twojego życia codziennego może pomóc Ci w wyrobieniu schematu dnia/tygodnia/miesiąca, w którym nie będzie już pustego miejsca, wcześniej zarezerwowanego dla byłego partnera. Teraz masz czas na podjęcie się wyzwań, których zawsze chciałaś spróbować, regularne wypady do teatru, a może zajęcia kulinarne lub kurs językowy? Nie mogłabyś wybrać lepszej pory!

Strong and beautiful athletic woman training in the gym

4. Ruch

Endorfiny wydzielane podczas wysiłku fizycznego w prosty i skuteczny sposób poprawią Twoje samopoczucie. Dodatkowo z czasem zaczniesz odczuwać zadowolenie w związku ze swoją wytrwałością i efektami, które zaczną być widoczne gołym okiem!


5. Daj sobie czas

Choć powyższe rady mają za zadanie pomóc Ci w ciężkich chwilach, nie radzimy podejmować się wszystkich wyzwań jednocześnie. Powiedzenie, że czas leczy rany nie wzięło się znikąd i w pewnych sytuacjach naprawdę  najlepszym rozwiązaniem jest wstrzymać się i dać sobie czas na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji.