Randkowanie w sieci a nasze bezpieczeństwo

Internetowe portale randkowe to jedna z najszybszych form zawierania nowych znajomości. Są szczególnie doceniane w dzisiejszym świecie, kiedy pogoń za karierą i bardzo intensywny tryb życia nie pozwalają nam na to, by mieć zbyt dużo czasu wolnego, a co za tym idzie niezwykle trudno w realnym życiu spotkać swoją drugą połówkę. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam właśnie one.

erandka

Do niedawna randkowanie przez Internet było prawdziwym tematem tabu. Jeżeli swoją drugą połówkę ktoś poznał właśnie w ten sposób bardzo niechętnie się do tego przyznawał, albo wręcz skrzętnie to ukrywał. Dziś już swobodnie się do tego przyznajemy. Portale randkowe są coraz bardziej popularne głównie ze względu na to, że w naszym otoczeniu coraz częściej pojawiają się szczęśliwe pary, które w ten sposób się poznały. Tym chętniej osoby samotne postanawiają spróbować własnych sił na stronach internetowych dla singli.portale-randkowe

Portale randkowe mają bardzo dużo zalet. Przede wszystkim mamy możliwość stopniowania i kontrolowania tempa nawiązywania nowej znajomości. Możemy samodzielnie zdecydować, jak dużo informacji zdradzimy na swój temat i na jakim etapie, zupełnie bez zobowiązań, zerwiemy naszą nową znajomość, jeżeli okaże się nietrafiona. Sami także w odpowiednim czasie możemy podjąć decyzję, czy przyszedł już czas na to, by nowopoznaną osobę przenieść ze świata wirtualnego i spotkać się z nią w rzeczywistości. Niestety, oprócz tych pozytywnych aspektów randkowanie internetowe niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Jeżeli więc zdecydujemy się na założenie konta musimy pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad, które nas przed nimi uchronią.

Nie naginaj rzeczywistości

To oczywiste, że jesteśmy osobami, które posiadają wiele kompleksów. Każdy z nas je ma. Internet staje się więc dla nas pokusą, żeby trochę ubarwić prawdę o nas samych. Jeżeli nasze słabości wynikają z wyglądu, który nie jest idealny, aby nieco zafałszować rzeczywistość wstawiamy nie swoje zdjęcie. Jeszcze inni nie są do końca zadowoleni z pracy, którą wykonują, dlatego przedstawiają się jako ktoś zupełnie inny. Zanim to jednak zrobimy pomyślmy o tym, jak my byśmy się czuli, gdyby ktoś nas oszukiwał, a prawda w końcu wyszła na jaw. Na pewno nie byłoby to dla nas miłe. Właśnie dlatego samemu absolutnie nie powinniśmy w ten sposób postępować. Być może zmyślając idealne historyjki na własny temat zyskalibyśmy dużo więcej znajomości, jednak trwałyby one dopóty, dopóki nasze kłamstwo nie zostałoby zdemaskowane. Warto więc powstrzymać się i nie naginać rzeczywistości, w ten sposób znajdziemy osoby, które są naprawdę warte naszej uwagi.

Nie oceniaj powierzchownie

Często mówi się o miłości od pierwszego wejrzenia. Bez wątpienia dotyczy ona zauroczenia wyglądem tej drugiej osoby. Wiemy jednak doskonale, że to, co najbardziej wartościowe kryje się dużo głębiej. To właśnie Internet daje nam możliwość poznania w pierwszej kolejności kogoś z tej drugiej strony. Wykorzystajmy to i nie oceniajmy nikogo tylko na podstawie tego, jakie zdjęcie ma ustawione na swoim profilu. Ostatecznie może okazać się, że znacznie lepiej dogadujemy się z kimś, kto z pozoru w ogóle nie był dla nas atrakcyjny.

Chroń swoje dane

Poznanie osoby poprzez świat wirtualny nigdy nie daje nam gwarancji, że rozmawiamy z kimś, za kogo dany użytkownik się podaje. Bardzo łatwo możemy wpaść w sidła oszusta, dlatego przy tego typu kontaktach musimy być szczególnie wyczuleni i zbyt łatwo nie otwierać się przed drugą osobę. Luźne rozmowy na temat naszych zainteresowań absolutnie nie są czymś groźnym. Czerwona lampka powinna nam się jednak zapalić, kiedy nasz nowy znajomy próbuje wyciągnąć szczegółowe informacje na nasz temat. Strzeżmy się zatem przed podawaniem swoich danych adresowych, haseł czy loginów do kont, a nawet adresów mailowych. Zdradzanie tego typu rzeczy to dopiero kolejny, dużo bardziej zaawansowany etap znajomości.

Bądź wyczulona przy pierwszym spotkaniu

W końcu przychodzi ten moment, kiedy ze świata wirtualnego zechcecie swoją znajomość przenieść do rzeczywistości. Oczywiście musi się to stać wyłącznie wtedy, kiedy dwie osoby tego chcą. Nie należy ulegać presji drugiej strony, a jeżeli mocno na nas naciska lepiej w porę się wycofać, bo nie oznacza to niczego dobrego. Na miejsce pierwszego spotkania raczej nie wybierajcie prywatnego mieszkania. Najbezpieczniejsza będzie kawiarnia lub restauracja, gdzie nieustannie kręcą się ludzie. Być może nie panuje tam szczególnie intymna atmosfera, ale będziemy tam zdecydowanie bardziej bezpieczni.

Powiadom również kogoś bliskiego o tym, że masz spotkanie. Dokładnie przekaż informację na temat miejsca i czasu swojej randki. Absolutnie nie wyłączaj telefonu komórkowego, bo może okazać się bardzo przydatny.

2015_zalety_randek_online

Przestrzegając tych zasad możemy być pewni, że raczej nie spotka nas nic złego i będziemy bezpieczni. Portale randkowe to szansa na spotkanie kogoś naprawdę wyjątkowego. Kto wie, może i na nas czeka tam nasza bratnia dusza?

Źródła: www.sympatia.onet.pl, www.urodaizdrowie.pl, www.edarling.pl, www.gazetaprawna.pl,