Portale randkowe Twoją szansą na znalezienie miłości

Portale randkowe cieszą się na zmianę dobrą i złą opinią. Zapewne można znaleźć tyle samo minusów, co plusów randkowania w sieci, jednak my dzisiaj skupimy się na pozytywnych stronach tej formy zawierania znajomości. Jak wybrać najlepszy portal i o czym pamiętać podczas randkowania?

mit-hilfe-von-dating-apps-sind-millionen-menschen-auf-der-suche-nach-liebe-oder-sex-

Portale randkowe nikogo już nie dziwią i nie bulwersują. Stały się takim samym miejscem na poznanie kogoś nowego, jak klub, siłownia czy miejsce pracy.  Zwolennicy tej metody chwalą się udanymi związkami, które udało się im lub znajomym w ten sposób stworzyć. Jaka dziś panuje opinia o tego typu serwisach?

Mimo, że jeszcze parę lat temu portale randkowe kojarzyły się wyłącznie z desperacją, dzisiaj są bardzo silnie działającą swatką XXI wieku. Ich wizerunkiem uległ znacznej poprawie i dziś już nikogo nie dziwi taka forma szukania drugiej połowy. Dla wielu ludzi jest to naturalne, że miłości można szukać także w Internecie.

Współczesne portale randkowe często są płatne i oferują swoim klientom wiele przydatnych opcji. Można np. bardzo dokładnie sprofilować oczekiwania wobec poszukiwanego partnera lub uniemożliwić pisanie do nas osobom, którymi nie jesteśmy zainteresowani.

Czego można się spodziewać po tym jak założysz konto na popularnym portalu randkowym? Tutaj niestety nic nie jest pewne. Każdy użytkownik to indywidualne doświadczenia, które nie zawsze są pozytywne. Część ludzi znajduje w sieci stałych partnerów lub wielu, nowych przyjaciół. Inni nawet po wielu spotkaniach z różnymi osobami, mogą czuć się rozczarowani. Niestety są też tacy, których spotkały przykre i nieprzyjemne sytuacje. Dlatego zawsze warto zachować ostrożność i czujność.

Pierwszych spotkań nie warto traktować w kategorii randek, ponieważ zdarza się, że partner nie odzywa się już więcej po pierwszym spotkaniu lub wyraźnie daje znać, że nie jest zainteresowany kontynuowaniem znajomości. W przypadku, gdy jedna strona traktowała to zbyt poważnie, może poczuć się bardzo zraniona i urażona. Znajomości z sieci rządzą się jednak innymi prawami i ludzie nie chcą tracić czasu na związku, które od początku skazane są na klęskę. Dobra rada to – traktuj wyjścia zapoznawcze ze sporym luzem i po prostu dobrze się baw poznając drugą osobę. Jeśli umówicie się na kolejne spotkanie – super, jeśli nie – sieć pełna jest kolejnych, potencjalnych partnerów. Dla zachowania bezpieczeństwa umawiaj się na takie spotkania w neutralnych, zaufanych i najlepiej publicznych miejscach.

open-uri20180520-31058-tcnnga

Najpopularniejsze portale randkowe w Polsce to Sympatia; eDarling; Be2 czy Badoo.

A co z Tinderem? To nie tyle portal co aplikacja, która cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Jeszcze jakiś czas temu Tinder był owiany złą sławą i traktowany tylko i wyłącznie jako sposób na umówienie się na szybki seks bez zobowiązań. Z biegiem czasu, część użytkowników zaczęła używać Tindera w innych celach, np. poznania drugiej połowy. Jednym z największych plusów Tindera jest ogromny wybór użytkowników. Partnera możesz znaleźć nie tylko w najbliższej okolicy, ale i na całym świecie. Jak działa ta aplikacja? Wyszukujesz osoby ze swojej okolicy – możemy ustalić limit kilometrów, a także płeć i przedział wiekowy.  Dajesz serduszka osobom, z którymi chcesz nawiązać kontakt. Jeśli spodobasz się drugiej stronie, ona także da Ci serduszko i w tym momencie można zacząć się komunikować. Co ważne – nikt, komu sami nie daliśmy serca, nie może do nas napisać.

Tinder przez długi czas wykorzystywany był prawie wyłącznie do umawiania niezobowiązujących randek, ale aktualnie takie uogólnienie byłoby bardzo krzywdzące. Teraz wielu użytkowników poszukuje stałego związku dlatego warto na samym początku upewnić się czy osoba, z którą rozmawiamy ma podobne cele i oczekiwania.

Czy wiesz, że istnieją również katolickie portale randkowe? Jest to rozwiązanie dla osób, którym zależy, aby partner podzielał ich poglądy religijne. Najpopularniejsze w Polsce to: zapisanisobie, singlowanie i przeznaczeni.

 

Nie ma pewności, że portale randkowe pozwolą nam znaleźć przyszłego małżonka, ponieważ w sieci, podobnie jak w życiu, w dużej mierze rządzi tu przypadek. Dlatego są osoby, które bardzo sobie chwalą ten typ poszukiwań, a są i takie, które twierdzą, że nigdy na portal randkowy nie wrócą lub z niego nie skorzystają.

 

W chwili rejestracji nie warto mieć wygórowanych oczekiwań. Aby uniknąć wielkiego rozczarowania i zadbać o bezpieczeństwo, pamiętajmy jednak o kilku kwestiach:

– Warto zachować ostrożność przed pierwszymi spotkaniami.

– Spotykajmy się w znanych nam i zaufanych miejscach.

– Przed pierwszymi spotkaniami radzi się nie wymieniać adresami, numerami telefonów i mediami społecznościowymi.

– Jeśli mamy bardzo sprecyzowane wymagania względem poszukiwanego partnera, dobrym rozwiązaniem mogą być sprofilowane portale (np. katolickie).

way003

 

 

Źródło:

http://kobieta.gazeta.pl/