Piękne uda do spódniczki!

Piękne i zgrabne uda są marzeniem każdej kobiety. Niestety, nie wszystkie się z takimi rodzimy, ale wystarczy odrobina ciężkiej pracy, a wszystkie możemy je mieć! Nie ma się też co łudzić, że zwykłe kremy, jak obiecują nam firmy kosmetyczne, wystarczą, by wysmuklić nasze nogi i sprawić, że poczujemy się pewne siebie w krótkich spódniczkach i bikini. Do specyfików modelujących sylwetkę trzeba jeszcze dołożyć regularne ćwiczenia. Wykonywanie ich systematycznie pozwoli na wyrzeźbienie nóg i sprawi, że założenie krótkiej spódniczki przestanie być dla nas koszmarem.

Przedstawiamy Wam kilka ćwiczeń, których regularne wykonywanie pozwoli Wam osiągnąć zamierzony efekt:

Ćwiczenie I

leg-exercises

Pierwsze skuteczne ćwiczenie polega na ustawieniu się na karimacie w pozycji stojącej, w rozkroku. Następnie należy jedną nogę zgiąć w kolanie i oprzeć na udzie rękę. Druga noga powinna być jak najdalej wysunięta, tak, aby czuć było pracę mięśni. W takiej pozycji trzeba wytrzymać co najmniej 5 sekund, następnie wrócić do pozycji wyjściowej, po czym zmienić nogę na drugą. Ćwiczenie powtórzyć przynajmniej pięć razy, potem chwilę odpocząć i wykonać je jeszcze raz.

Ćwiczenie II

6de511c1805e4c41071c4a6a90869c96

Kolejne ćwiczenie jest bardzo podobne, jednak tym razem, z pozycji stojącej, jedną nogą należy zrobić wykrok w przód i zgiąć ją w kolanie. Noga powinna być jak najmocniej wysunięta do przodu. Po powrocie do pozycji wyjściowej ćwiczenie należy powtórzyć i zrobić to samo z drugą nogą. Seria ćwiczeń to co najmniej 5 powtórzeń.

Ćwiczenie III

thigh-exercise-for-women

Ćwiczenie trzecie musi być wykonane w pozycji leżącej. Po położeniu się na plecach na karimacie należy zgiąć nogi w kolanach. Następnie na przemian prostować raz prawą, a raz lewą nogę jednocześnie odchylając ją lekko na bok. W pozycji wyprostowanej każda noga powinna wytrzymać co najmniej 5 sekund. Ćwiczenie powtarzamy przynajmniej 5 razy, aby dało ono odpowiednie efekty.

Ćwiczenie IV

Inner-thigh-exercises

Ostatnie ćwiczenie należy wykonać kładąc się uprzednio na lewym boku. Prawą dłoń trzeba położyć na podłodze na wysokości klatki piersiowej. Podbierając się na lewym łokciu lekko unosimy tułów, a prawą wyprostowaną, prawą nogą robimy kilka wymachów w górę. Po chwili odpoczynku zmieniamy bok na prawy i wykonujemy kolejną serię ćwiczeń.

Najważniejszą zasadą w pracy nad mięśniami ud jest przede wszystkim systematyczność. Tylko dzięki niej uda się wyrzeźbić nogi, którymi potem możemy pochwalić się zakładając krótkie spódniczki, czy przechadzając się po plaży w bikini.

Źródła: www.polki.pl, www.kobieta.interia.pl, www.ona.24polska.pl