Piękna cera bez makijażu? To możliwe!

Wiesz, że naturalny look, bez grama maijażu robi się coraz modniejszy? Taki trend promują gwiazdy i z każdym dniem większa ilość dziewczyn na całym świecie do nich dołącza. Czy Ty również odważysz się pokazać światu bez make-upu?

Ile czasu codziennie rano zajmuje Ci wykonanie malowanie? Wyobraź sobie, jakie życie byłoby piękne, gdybyś mogła ten punkt dnia sobie odpuścić! Tak wiem, Ty nie jesteś gwiazdą i nie masz na zawołanie sztabu stylistów… Jest jednak kilka kroków, które możesz wykonać, aby codziennie wyglądać dobrze… bez makijażu!

Peeling

regularne złuszczanie skóry redukuje przebarwienia i wygładza twarz. Najlepszą i najbezpieczniejszą opcją będzie peeling enzymatyczny, zawierający w składzie puder ryżowy, który rozjaśnia skórę.

Oczyszczanie i demakijaż

Dwie rady: po pierwsze – nigdy, przenigdy nie zapominaj przed zaśnięciem zmyć makijaż. Skóra na noc musi zostać oczyszczona, aby mogła swobodnie oddychać i się zregenerować.

Po drugie – wykonuj demakijaż, nawet wtedy, gdy na Twojej twarzy nie ma make-upu. Uwierz, w ciągu dnia, osadzi się na niej tyle kurzu, potu, sebum i innych zanieczyszczeń, które warto usunąć przed pójściem spać.

Rozświetlanie

Rozświetlająca maseczka sprawi, że koloryt skóry stanie się bardziej jednolity. Nakładaj ją 2-3 razy w tygodniu. Ten sam efekt uzyskasz przemywając twarz sokiem ze świeżego ogórka.

kevin-laminto-LL1vA5sUs6g-unsplash

Masaż twarzy

przed wyjściem z domu ostrożnie, przez kilka minut, oklepuj twarz. W ten sposób pobudzisz krążenie krwi i w sposób naturalny poprawisz koloryt cery.

Nawilżanie

nawilżaj twarz codziennie. Od zewnątrz i od wewnątrz. Stosuj intensywnie nawilżający krem do twarzy oraz pij 2 litry wody każdego dnia. Już po dwóch tygodniach zobaczysz poprawę stanu swojej cery!

5 kroków do pięknej cery. Zastąpisz nimi codzienny make-up?