Nie zmieniaj się dla partnera!

Kobiety zwykle wychowywane są w poczuciu, że mają obowiązek całkowicie poświęcić się swojej miłości. Gdy kochają, niemalże zapominają o sobie, po to tylko, by spełnić każde życzenie swojego partnera. Nieważne, czy jest to zgodne z ich własnymi pragnieniami, czy też nie.

We współczesnych czasach, na szczęście, coraz bardziej odchodzi się od takiego sposobu myślenia. Dziś kobieta w związku jest równie ważna, co mężczyzna. Ich relacje budowane są na zasadach partnerstwa, a specjaliści podkreślają, że jest to najlepszy model w relacji kobiety i mężczyzny. Zdarzają się jednak przypadki, gdy nasz partner jest niezwykle zaborczy i roszczeniowy. Próbuje wywierać na nas presję, abyśmy zmieniły się tak, jak jemu będzie się to podobało. Oto 5 sfer życia, w których kobiety najczęściej poświęcają się dla swojej miłości:

  1. Praca

computer-help-1

Mężczyznom często nie odpowiada praca ich kobiet. Mają pretensje, że poświęcają jej zbyt dużo czasu. Wymuszają więc jej porzucenie lub prowokują taką zmianę jej traktowania, aby to im było wygodnie. Nie zapominajmy jednak, że praca to nam ma dawać satysfakcję. To my do niej chodzimy i spędzamy w niej kilka godzin. Jeżeli jesteśmy z niej zadowolone nie ma powodu, by pod wpływem partnera rezygnować z niej.

  1. Styl ubierania się

Fashionable beautiful big red handbag on the arm of the girl in

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby raz na jakiś czas założyć sukienkę, która podoba się naszemu partnerowi. Na pewno sprawi mu to przyjemność, gdy akurat wybieracie się na elegancką kolację. Nie musimy jednak robić tego codziennie. Jeżeli mamy swój określony styl ubierania, to nie zmieniajmy go. To on właśnie wyraża po części to, jakie jesteśmy.

  1. Najbliżsi przyjaciele

Gruppe junger Frauen macht Partyfoto

Odkąd się spotykacie masz coraz mniej czasu dla swoich przyjaciół? Zawsze, gdy proponujesz swojemu facetowi wspólny wypad na miasto on wykręca się wymyśloną na poczekaniu wymówką? A może mówi Ci wprost, że nie przepada za Twoimi znajomymi i doradza Ci ich zmianę? Nie możesz się na to zgodzić. Nie wszyscy muszą się lubić. Jeżeli Twój partner nie przepada za Twoimi znajomymi to nie musi oznaczać, że jest z nimi coś nie tak. Nie rezygnuj z nich. Pamiętaj, że to właśnie oni dają Ci wsparcie w gorszych chwilach.

  1. Zainteresowania

Young woman sitting in bed while reading a book

Często bywa tak, że gdy kobieta jest omotana miłością ma coraz mniej czasu na to, co ją naprawdę interesuje. Chociaż wtedy, gdy uczucie jest naprawdę silny zwykle nie przeszkadza nam to, jednak gdy związek staje się już dla nas codziennością, zaczynamy tęsknić za pasją, której z takim zapałem oddawałyśmy się wcześniej. Nie warto z niej rezygnować, zwłaszcza, że z pewnością daje nam ona dużą przyjemność. Zwłaszcza pod wpływem partnera, który być może pozwala sobie na komentarze, że jesteśmy dziecinne, a nasze zainteresowania są głupie.

  1. Poglądy

Woman Performing Yoga

To oczywiste, że dwoje ludzi, którzy spędzają ze sobą mnóstwo czasu, jest dla siebie nawzajem dużą inspiracją. Wielogodzinne rozmowy sprawiają, że zaczynamy współdzielić swoje poglądy, dostrzegamy, że mamy podobne zdania na wiele różnych tematów. Są jednak sfery, w których nie do końca się ze sobą zgadzamy. Mogą to być tematy polityczne lub te dotyczące życia duchowego. Partner nie powinien jednak wywierać na nas presji, abyśmy je zmienili. Życie w atmosferze wzajemnego szacunku jest jednym z filarów trwałego i wartościowego związku.

Nawet najbardziej idealny związek nigdy nie będzie wyglądał tak, że w swoim partnerze lub partnerce widzimy wyłącznie same pozytywne cechy. Ważne jednak, by mówić o nich delikatnie i nie wywierać żadnej presji. Nie zawsze jest to proste, jednak akceptacja siebie nawzajem takich, jakimi jesteśmy, to z pewnością klucz do sukcesu w wielu relacjach.

Źródła: www.styl.fm