Jeśli uprawiasz sport postaw na sportowy biustonosz!

Kompletując swój zestaw treningowy koncentrujemy się zazwyczaj na takich elementach jak: legginsy, koszulka, buty, mata itp. Często zapominamy jak ważną kwestią jest dobór odpowiedniego biustonosza.  Jeśli trenujesz regularnie, taki stanik jest niezbędny. Dowiedz się dlaczego!

z23365885IH,Oznaki-przejadania-sie

 

Biustonosz sportowy – dlaczego kupić?

Każda kobieta chciałaby, aby jej biust prezentował się jak najlepiej. Piersi są bardzo wrażliwą częścią kobiecego ciała, ponieważ nie zawierają mięśni, tylko w zdecydowanej większości tkankę tłuszczową. To oznacza, że są mocno podatne na wszelkie deformacje tkanki, których nie da się później przywrócić do pierwotnych kształtów za pomocą ćwiczeń (pomóc może wtedy tylko chirurg plastyczny). Podczas intensywnego wysiłku fizycznego poddajesz biust ciągłym wstrząsom i drganiom, dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o unieruchomieniu go za pomocą odpowiednio dopasowanego biustonosza sportowego.

 

Nawet jeśli masz dobrze dobrane staniki na co dzień, to nie są one przeznaczone na siłownię. Modele sportowe znacznie różnią się od modeli biustonoszy noszonych każdego dnia. Te sportowe są zdecydowanie wyżej zabudowane oraz wykonane ze sztywnego, ale oddychającego materiału, aby uniknąć podrażnień podczas wydzielania potu. Staniki sportowe mają za zadanie ograniczyć ruchy piersi i potrafią to zrobić nawet o ok. 70%, podczas gdy zwykłe biustonosze tylko o 38%. Stąd bardzo odczuwalna różnica w komforcie.

shutterstock_538505989-1200x800

Biustonosz sportowy – jak dopasować?

Tak jak w przypadku zwykłych staników dobranie odpowiedniego rozmiaru jest kluczem do sukcesu. Zły model nie będzie zapewniał pełnego komfortu i sprawiał, że kobieta gubi prawidłową postawę np. garbi się i pochyla, żeby zminimalizować odczucie rozciągania tkanek lub ból ( przy dużym biuście). Wybierając sportowy stanik kieruj się obwodem i rozmiarem miseczki. Miseczka powinna otaczać całą pierś, a ramiączka nie mogą wbijać się w skórę powodując dyskomfort. Najlepiej, jeśli ramiączka dają się naciągnąć na wysokość ok 2 cm od skóry. Zwróć również uwagę na szwy. W modelach sportowych muszą być gładkie, by nie ocierały skóry podczas intensywnych ruchów. Jeśli posiadają fiszbiny, nie mogą one uciskać piersi.

 

Biustonosz sportowy – jaki wybrać?

Modele sportowe dzielimy głównie pod względem przeznaczenia oraz wielkości biustu. Po inny model sięgniemy do statycznych treningów,  a po inny do biegania. Istnieje rodzaj biustonoszy sportowych, który przyciska piersi razem – on nadaje się przede wszystkim do niezbyt obciążających treningów. Są to modele tzw. niskiego wsparcia, które powinny nosić panie z niewielkim biustem.  Do intensywnych treningów np. tańca, biegania czy fitnessu poleca się  staniki ze średnim oraz wysokim wsparciem, które przyciskają piersi osobno i dzięki temu chronią duże biusty przed podskokami i drganiem.

 

Źródło:

https://kobieta.wp.pl/