Jesienna chandra? 5 sposobów na dobre samopoczucie jesienią

Dobre samopoczucie sprawia, że mamy motywację do zajmowania się naszymi sprawami. Jesień to okres, w którym odczuwamy spadek sił, jesteśmy często rozdrażnieni i senni. Jak poradzić sobie z tym stanem? Poznaj 5 sposobów na dobre samopoczucie jesienią.

1. Zadbaj o ruch na świeżym powietrzu

Co prawda za oknem coraz mniej słońca, dzień kończy wcześniej, postaraj się jednak nie rezygnować z ruchu na świeżym powietrzem. Liczne badania wykazały, że ruch wspomaga wydzielanie się endorfin, które wpływają na nasze dobre samopoczucie. W dodatku zadbasz o swoją sylwetkę, same korzyści! Możesz zacząć od drobnych kroków, na przykład od spaceru z rodziną, czy spontanicznego tańca w domu. Stopniowo zacznij zwiększać jego ilość, a niedługo zobaczysz, że Twój nastrój poprawi się.

2. Odpowiednio nawadniaj organizm

Woda w organizmie odpowiada nie tylko za prawidłowy przebieg procesów metabolicznych, ale również za usuwanie toksyn. Naukowcy udowodnili, że picie odpowiedniej ilości wody wpływa też na nasze samopoczucie, przeciwdziała depresji oraz przywraca kontrolę nad stresem i nerwami. Pijmy więc dużo wody – 1,5l – 2,5 l dziennie.

3. Wysypiaj się

Nie bez powodu znane przysłowie mówi: „sen to zdrowie”. W trakcie snu regenerują się nasze komórki mózgu i układ nerwowy, wzmacnia się też nasz układ odpornościowy, a ciśnienie krwi wyrównuje. Procesy te prowadzą nas do zdrowia, a wszystko to sprawia, że nasze samopoczucie poprawia się.

4. Wzmocnij organizm poprzez suplementację witamin

Zadbaj o to by Twoja codzienna dieta była uzupełniona w składniki, których brakuje Twojemu organizmowi. W okresie jesiennym zalecana jest suplementacja witaminy B, która wpływa na prawidłową pracę układu nerwowego, a także na nastrój. Dostarczenie organizmowi witaminy B sprawi, że będziesz mógł zapomnieć o takich przypadłościach jak chandra, osłabienie czy senność.

5. Znajdź czas dla siebie

Posiadanie zbyt wielu spraw na głowie sprawia często, że zapominamy o odpoczynku i zaniedbujemy swoje pasje. Zaplanuj czas na odpoczynek, być może będzie to zwykły kubek z herbatą i dobra książka, może ciepła kąpiel, zadbanie o rozwój osobisty. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich upodobań. Gdy znajdziesz czas dla siebie, szybko zauważysz, że Twoje samopoczucie poprawi się!