Jakie błędy popełniają prawie wszystkie żony?

Właśnie szczęśliwie wyszłaś za mąż i masz w sobie silne poczucie, że Twój związek będzie inny od wszystkich, które znasz z opowiadań. Że to nieprawda, że  wkrada się rutyna, że zaczynają się kłótnie, że nie ma się dla siebie czasu, że kobiety są zrzędliwe, a mężczyźni znudzeni. Wierzysz, że Wy nie wpadniecie w utarte schematy. Zobacz co możesz zrobić ze swojej strony, żeby Twój mąż nie miał Cię dość.

 radosna-para-nieplodnirazem

Jesteśmy mistrzyniami w wytykaniu facetom wszystkich możliwych błędów, które popełniają w związku. Np. to, że przestają się starać, kiedy już raz nas zdobędą. Że często traktują dom jak hotel, w którym ma być posprzątane, poprane i ugotowane. Nie dbają o porządek wokół siebie i oczekują, że my będziemy robić to za nich. Nie pomagają nam przy dzieciach, a jak już to robią,  to nie tak, jakbyśmy tego oczekiwały.  Lista zarzutów nie ma końca, ale STOP. Zatrzymaj się na chwilę i zastanów  czy tylko Twój mąż/partner popełnia błędy. Może warto przyjrzeć się również… sobie? Może my też nie jesteśmy tak idealne, jakbyśmy sobie tego życzyły? A co jeśli zachowujemy się w sposób, który sprawia, że nasi mężczyźni mają nas już po dziurki w nosie? Tak… wtedy popadamy w sytuację, w której stajemy się parą, która ledwo wytrzymuje ze sobą pod jednym dachem.

  1. Nie traktuj męża jako kolejne dziecko

Kobiety, a zwłaszcza te, które już są matkami, bardzo szybko wchodzą w rolę opiekunki dla swojego partnera.  To niesamowite z jaką łatwością przychodzi nam wtedy patrzenie z góry na swojego  męża i traktowanie go jak kolejnego, młodego członka rodziny. Potrafimy upominać, ganić, przypominać o oczywistych sprawach, a nawet karać jak małe dziecko. Podtykanie obiadku pod nos, wydzielanie leków podczas choroby, przypominanie o umyciu rąk i składaniu za niego ubrań, nie jest najlepszym pomysłem na utrzymanie wizerunku kobiety-obiektu pożądania.  Zaczynamy przypominać im własną matkę.  Nie zapominaj, że mąż jest przede wszystkim facetem, który ma takie same obowiązki jak Ty . Nie potrzebuje ciągłej kontroli z Twojej strony. Wykaż się zaufaniem i nie patrz na niego ciągle z góry.

 4ce03117c15fd5565dda63183e52c14b6cdc38a6

  1. Dbaj o życie erotyczne

Wiemy, że w ferworze walki z codziennymi obowiązkami zawodowymi i domowymi, ciężko znaleźć czas na relaks i chwilę dla dwojga. Przez to nasze życie erotyczne często schodzi na dalszy plan. Jednak natury nie da się oszukać ani wygłuszyć – każdy z nas ma swoje potrzeby. Jeśli jeden z partnerów ma większe niż drugi, może to być początek problemów.  Nie zamiatajcie tego pod dywan, usiądźcie i porozmawiajcie o swoich oczekiwaniach. Być może Ty potrzebujesz prezentów, komplementów i spokojnej głowy, żeby się odprężyć. Natomiast partner chciałby od Ciebie więcej uwagi, luzu, bliskości i czułych gestów. Nie wykorzystujmy też seksu do własnych celów. Świadome odmawianie mężczyźnie seksu w kontekście kary dla niego, jest po prostu nie fair.  Postarajcie wydobyć  z siebie tę iskrę, która Was połączyła i cieszcie się sobą.

  1. Stawiaj potrzeby partnera na równi z potrzebami dzieci

Dzieci są dla nas wszystkim. To prawda, ale zachowajmy w tych uczuciach odrobinę zdrowego rozsądku. Nie rób niczego kosztem relacji z mężem. Znalezienie odpowiedniego balansu jest  bardzo trudne, ale na szczęście możliwe. I pamiętaj, że nie chodzi tu o zaniedbywanie  potrzeb i pragnień swoich dzieci, ale znalezienie czasu na dbanie o partnera. Korzystajcie z chwil tylko we dwoje, rozmawiajcie i snujcie wspólne plany.

  1. Nie jesteś alfą i omegą

Klasyka tematu – narzekamy na to, że wszystko musimy robić same, ale nigdy nie prosimy o pomoc, ponieważ mamy silne przekonanie, że same zrobimy wszystko najlepiej. Nie potrzebujemy ani rad, ani pomocy. Czy na pewno? Zamiast kręcić na siebie bata, podziel się obowiązkami z ukochaną osobą. Zrzuć z siebie ciężar dodatkowych zobowiązań. Dochodzi także kwestia decydowania o wszystkim dookoła. Uważasz, że wszystko wiesz najlepiej i to Ty powinnaś ustalać co, kto, kiedy, gdzie. Dlaczego? Bo Twój partner to przecież jedno z Twoich dzieci.

 Gemeinsames-Glück-Bild-2-1024x683

  1. Dbaj o siebie

Wiemy, że ciężko znaleźć czas na regularnie wizyty u kosmetyczki, fryzjera i treningi na siłowni. Jednak pamiętaj, że chcieć to móc i pewne minimum jest wręcz wskazane, aby zachować nie tylko pożądanie w oczach mężczyzny, ale przede wszystkim własną pewność siebie i komfort psychiczny. Nie musisz codziennie być zrobiona jak gwiazda Hollywood, ale dbanie o siebie powinno być dość wysoko na Twojej liście rzeczy do zrobienia.

Źródło:

https://kobieta.onet.pl/zdrowie/psychologia/