Inspiracje wnętrzarskie – co będzie modne w 2020 roku

Nowe mieszkanie bądź chęć zmiany w już aktualnie zamieszkanym to nie lada wyzwanie. Co wybrać aby być zadowolonym na lata, a mimo wszystko wpasować się w obowiązujące we wnętrzarskiej modzie trendy? Zainspiruj się najnowszymi pomysłami z topowych targów z całego świata. Rok 2020 przynosi w cztery ściany istny powiew świeżości!


 

 1. Bądź blisko natury (kolory ziemi – roślinność)

  Kochasz matkę naturę? Teraz możesz wyrazić tę miłość w swoim wnętrzu. Wybierz kolory ścian odpowiadające odcieniom ziemi: ciemne brązy, delikatne piaskowce, intensywne zielenie. Nie zapomnij też o roślinności. Im więcej, tym lepiej. Trend miłości do natury (biofilia) polega na wprowadzaniu do swoich wnętrz, jeszcze większej niż zazwyczaj, ilości roślin. Zmień swoje mieszkanie w świat przyrody wraz z pnącą się roślinnością, mchem na ścianach czy drewnianymi akcentami w surowej wersji.

Modern interior of living room with red bricky wall and green vertical garden in loft apartment. Industrial design.

Stylish interior of bedroom with green houseplants

 1. Zrównoważone piękno (materiały z odzysku – ręczna produkcja – naturalne surowce – zero waste – prosty styl)

  Moda na less waste dobrze wpływa na otaczające nas środowisko. Zadbaj o równowagę również w swoim mieszkaniu. Na czym polega trend zrównoważonego piękna? Wykorzystaj stare meble odnawiając zupełnie ich wygląd. Stary fotel z PRLu czasy świetności ma już dawno za sobą? Zmień jego obicie, odmaluj drewniane fragmenty i nadaj mu drugiego życia! Wykorzystaj również surowce naturalne – postaraj się zrezygnować z plastiku, a inwestuj w meble wysokiej jakości, które posłużą Ci na lata. Odkryj także lokalnych rzemieślników wykonujących wyjątkowe dodatki – twoje mieszkanie nabierze o wiele większej indywidualności niż w przypadku zakupów w popularnych sieciówkach.

modern interior wooden furniture and design lamp branch and bulbs

 1. Neoantyk (Rzym – Grecja – kolumny doryckie – popiersie cezara – marmur – terrazzo)

  Projektanci w 2020 roku zafascynowani są starożytnością. Rzym i Grecja to inspiracja do stworzenia wnętrza przypominającego antyczne muzea. Jeśli również podoba Ci się taki styl, wybierz dodatki do mieszkania, które wpasują się w ten klimat. Stoły wsparte na doryckich kolumnach, wazy zamiast zwyczajnych wazonów oraz popiersia cezarów. Możesz również zainwestować w marmurowe blaty czy piękne terrazzo, które wróciło do łask. Poczuj się jak w starożytnym Rzymie!

3d rendering of a modern minimal white marble bathroom with brass sinks and vintage details

 1. Metaliczne wnętrza (srebro – złoto – miedź – cyna)

  Jeśli jesteś na etapie urządzania mieszkania od podstaw, rozważ opcję pokrycia ściany czy podłogi modnym, błyszczącym metalem. Kolor nie jest istotny – nie ma znaczenia czy to będzie złoto, srebro, miedź czy może cyna. Producenci na światowych targach interpretowali ten temat na własne, odmienne sposoby. Jeżeli nie jesteś przekonana co do takiej ilości metalu w domu, wybierz w tym stylu dodatki. Wiszące, geometryczne kafelki czy może metaliczne lampy? Na co się zdecydujesz w tym roku?

Composition with gold accessories on dressing table near white wall

Modern Vases on metal copper side table in room with blue walls