Demakijaż twarzy – jak zrobić go krok po kroku?

Oczyszczanie twarzy jest jednym z podstawowych etapów kompleksowej pielęgnacji. Powinnaś wykonywać go co najmniej dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Dzięki temu usuniesz wszelkie zanieczyszczenia z twarzy i będziesz mogła cieszyć się zadbanym wyglądem skóry. Jak oczyścić twarz? 

Dlaczego codzienny demakijaż jest tak ważny? 

Dokładny demakijaż pozwala zapobiec przed zatykaniem się porów, które najczęściej prowadzą do trądziku. Błyszcząca i tłusta skóra, która powstaje w wyniku nadmiernej produkcji gruczołów łojowych, wpływa negatywnie na stan cery. Bardzo często jest przyczyną powstawania nieestetycznych zmian na skórze. Staranne mycie twarzy sprawia więc, że cera lepiej oddycha, jest zadbana i zdecydowanie bardziej wchłania cenne składniki aktywne zawarte w kosmetykach. 

Jak dokładnie oczyścić skórę twarzy? 

Demakijaż twarzy powinnaś robić regularnie, przynajmniej dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Umycie cery wieczorem oczyszcza twarz z makijażu, kurzu i potu, a po nocy zmywa nadmiar sebum.

Krok 1 – demakijaż twarzy i okolic oczu

Bardzo dobrze sprawdzi się zastosowanie płynu micelarnego, który łączy w sobie właściwości oczyszczającego mleczka i odświeżającego toniku lub pielęgnującego płynu dwufazowego. Pamiętaj, że do oczyszczania twarzy nie powinno się używać tradycyjnego mydła, bo nadmiernie wysusza skórę i zmienia odczyn pH.


Krok 2 – peeling 

Peelingowanie skóry należy wykonywać regularnie. Dzięki usuwaniu martwego naskórka, cera staje się gładsza i bardziej elastyczna. 

Krok 3 – tonizacja 

Ostatnim etapem oczyszczania twarzy, ale równie ważnym, jest tonizowanie skóry twarzy. Dzięki temu cera się nie świeci i produkuje również mniejszą ilość sebum. Przede wszystkim jednak tonizacja ma na celu przywrócenie odpowiedniego pH skóry, które zazwyczaj zostaje zachwiane. Na tak przygotowaną cerę możesz nałożyć już wszystkie nawilżające kosmetyki np. kremy. 

Pamiętaj, by do pielęgnacji twarzy dobierać takie preparaty, które mają właściwości oczyszczające, nawilżające i nie powodują nadmiernego wysuszenia się skóry. W ten oto sposób uzyskasz zadbaną, gładką i promienną cerę.