Co poświęcisz dla miłości?

Gdy poznajemy nową osobę, która okazuje się tą „jedyną”, wydaje nam się, że jesteśmy w stanie poświęcić dla niej dosłownie wszystko. Różowe okulary przesłaniają nam świat i myślimy, że nie ma takiej rzeczy, której nie zrobilibyśmy dla swojej drugiej połowy. Ale czy faktycznie, kiedy przychodzi czas na wyrzeczenia i zmiany, tak chętnie wszystko poświęcamy? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Unhappy couple standing over chalkboard background with drawn broken heart

 

Związek to ciągłe szukanie balansu

              Właśnie tak często określają związki ludzie pozostający w bliskich relacjach od wielu lat. Uważają oni, że trwała i mocna relacja to wyrzeczenia, kompromisy i częściowe (lub całkowite) zmiany w dotychczasowych przyzwyczajeniach. Czy każdemu łatwo przystać na takie warunki? Z czego najtrudniej zrezygnować? W dokładnych badaniach wyręczył nas portal randkowy MyDwoje, który przebadał ponad 1100 odpowiedzi udzielonych przez kobiety i mężczyzn na pytanie „Najtrudniej dla miłości byłoby mi…”. Jesteś ciekawy odpowiedzi?

Jakich zmian nie lubią mężczyźni?

              Okazuje się, że najwięcej mężczyzn, czyli aż 28%, jednoznacznie deklaruje, że bez względu na moc uczuć, nie chce partnerki, która jawnie i z premedytacją będzie ograniczać ich relacje i kontakty z przyjaciółmi i rodziną. Może to zaskakujące, ale panowie naprawdę chcą pielęgnować więzy rodzinne i nie wyobrażają sobie kobiety, która będzie namawiała ich do zaniedbywania bliskich. Przebadani mężczyźni oczekują również, że nawet po wstąpieniu w stały związek, będą mieli czas na spotkania tylko w męskim gronie, które traktują jako odskocznię od codzienności i sposób na relaks. Podczas tych spotkań woleliby być tylko w swoim towarzystwie, a nie razem ze swoimi papużkami nierozłączkami.

              Kolejnym trudnym, wręcz niemożliwym dla mężczyzn, wyrzeczeniem jest zmiana miejsca zamieszkania. Przeprowadzka do innego miasta lub kraju nie wchodzi w grę w przypadku aż 27% ankietowanych. Z czego to wynika? Może z tego, że panom dużo trudniej przychodzi zaczynanie wszystkiego od nowa i budowanie swojej pozycji od zera. W znanym im środowisku i otoczeniu, gdzie czują się pewnie, żyje im się już na tyle dobrze i swobodnie, że ciężko byłoby im wyjść poza tę strefę komfortu. Kariera, własne mieszkanie, życzliwe otoczenie, siatka przyjaciół i bliskich to ich „zdobycz”, której nie oddadzą bez walki.

              Pozostałe 15% mężczyzn nie chce zmieniać swoich nawyków żywieniowych, sposobów spędzania wolnego czasu i hobby. Zanim wkroczysz w poważny związek, postaraj się jak najlepiej poznać drugą osobę, gdyż może się okazać, że wasze niedopasowanie wywoła kilka niepotrzebnych awantur. Jesteś zatwardziała weganką z ideałami? Nie przekonasz kochającego jeść mięso partnera, że to mordowanie bezbronnych zwierząt i akt przemocy z jego strony. Wolisz spędzać wieczory na kanapie z książką w ręku? Możesz nie utrzymać na tej kanapie mężczyzny, który cały swój wolny czas spędza na siłowni lub robiąc długie dystanse na rowerze. Pamiętaj również o przestrzeni życiowej i potrzebie pobycia ‘sam na sam’ ze sobą. Czy wiesz, że 7% panów nie ograniczy czasu pracy na ukochanej, a 6% nie porzuci swojego nałogu w imię miłości? Oznacza to, że np. palenie jest ważniejsze niż związek i ta część zapytanych nie zrezygnuje z tej czynności, bez względu na konsekwencje.

Fotolia_100883042_Subscription_Monthly_M

Jakich zmian boją się kobiety?

              Badania dowiodły, że kobiety angażujące się w nowy związek najmocniej będą bronić swoich kontaktów z rodziną i przyjaciółkami. Brzmi znajomo? Okazało się, że podobnie jak panowie, aż 37% ankietowanych nie chce rozłączać się na dłużej z najbliższymi. Jak można sobie z tym poradzić? Polubić ( a przynajmniej zaakceptować ) teściową i przestać wyśmiewać się z koleżanek ukochanej. Pozwól na cotygodniowe ploteczki przy kawie i wspólny shopping, a gwarantujemy, że uszczęśliwiona kobieta potrafi dać szczęście swojemu mężczyźnie.

Two young  hipster girl friends

              Tutaj kwestia przeprowadzki również jest kłopotliwa. Kobiety także wolą nie być zmuszane do zmiany otoczenia i miejsca zamieszkania (wszak nie chcą opuszczać mamy i przyjaciółki). Aż 20% z nich uważa, że zmiana miasta, a co dopiero kraju, jest niedopuszczalna. Mimo wszystko, liczba pań niechętnych do wyprowadzki, jest mniejsza od panów. Może się to wiązać z sytuacją finansową – kobiety szybciej zaakceptują wyjazd, o ile w nowym miejscu będą mogły liczyć na dobrą pracę.

              Aż 14% kobiet deklaruje, że najgorszy w nowym związku jest brak ambicji i niezaradność życiowa partnera. Nie zamierzają one finansować drugiej połowy, jeżeli jego dochody są mniejsze od ich własnych. Wciąż panuje wszechobecne przekonanie o mężczyznach nie tylko samowystarczalnych, ale w razie założenia rodziny, potrafiących zapewnić byt wszystkim jej członkom. Kobiety mają bardzo silnie zakorzenione dobieranie partnera wg myślenia o nim jako o mężu, ojcu wspólnych dzieci oraz mężczyźnie spełniającego wzorce typowe dla patriarchatu, gdzie jest on opoką i wsparciem dla swojej wybranki.

              W dobie nowoczesnego myślenia o seksie, dość ciekawym faktem jest, iż skutecznym odstraszaczem dla 10% kobiet jest propozycja nowych praktyk seksualnych. Mężczyźni wobec takich kobiet, powinni stosować metodę budowania zaufania oraz pielęgnowania poczucia bliskości i więzi. Tylko 6% ankietowanych nie zaakceptuje nowych przyzwyczajeń żywieniowych, pomysłów na czas wolny oraz zmiany hobby.Happy Couple Sitting on Beach by Ocean in Vintage Color

To jak z tymi zmianami?

              Z przeprowadzonej ankiety wynika, że najwięcej problemu i dylematu stwarzają zmiany, które mogą wywrócić życie do góry nogami. Najszybciej dla nowej miłości porzucimy kontakt z ex, flirtowanie i dochowamy wierności nowemu partnerowi. Chyba, że oszalejemy na jego punkcie i żadna zmiana nie będzie wydawała nam się taka straszna.

Źródło:

http://obcasy.pl/