Co oznacza żółta kokarda u psa?

Widziałeś w parku psa z żółtą kokardką przyczepioną do smyczy? Warto wiedzieć, co oznacza, ponieważ nie jest to zwykła ozdoba. Możesz dzięki temu uniknąć dużego niebezpieczeństwa.

Bpr83aiIUAEA0hL

 

Właściciele psów często borykają się z problemem „nachalnie przyjaznych” przechodniów. Może to być małe dziecko, które pyta swoją mamę zamiast Ciebie czy „może pogłaskać tego pieska” i wyciąga rękę zanim zdążysz odmówić. Albo przechodzień rzucający się na Twojego pupila z tekstem „jaki ładny pies – co to za rasa?”. Sytuacja znana? Jeśli kiedykolwiek słyszeliście takie słowa i byliście zmuszeni prosić o to, aby obcy nie dotykali waszego zwierzęcia, akcja yellow dog została stworzona z myślą o Was.

NDAxNTA3Jy1uN2FgeAY2cndIYTBvRD4tLB9gJC0cf3R4QX5icAN8d2xVfWV2B3txdUp7ezFaKzdsGisuMVorJzsdICc1RCFqKwgp

Świadomość zagrożenia i niebezpieczeństwa ze strony zwierząt, jest wciąż przerażająco słaba. Ludzie zachowują się bezmyślnie i często bez zastanowienia podchodzą wraz z dziećmi do obcych zwierząt z przekonaniem, że absolutnie nic nie może się stać. Zwłaszcza ze strony małych ras. To duży błąd, ponieważ w trosce o swoje i dzieci  bezpieczeństwo powinniśmy zachować szczególną ostrożność w kontakcie z nowopoznanym psem. Drugą kwestią jest dbanie o komfort samego zwierzęcia, które nie zawsze lubi być dotykane przez obce mu osoby. Dla wielu psów to źródło stresu i dyskomfortu, dlatego przez szacunek dla niego, powinno się ograniczyć kontakt fizyczny, dopóki sam pies nie poczuje się bezpiecznie w nowym towarzystwie.

Na bazie braku powyższych refleksji przez sporą część społeczeństwa zrodziła się idea projektu Yellow Dog. To ogólnoświatowa akcja polegająca na dbaniu o interesy psów.  Charakterystycznym znakiem projektu jest zawiązana na szyi bądź smyczy żółta kokardka. Jeśli zobaczysz taką u jakiegoś psa – komunikat jest jasny – nie zbliżaj się do nich. I to nie dotyczy tylko agresywnych psów, ale również tych, którym nie należy zakłócać spokoju. Przyjęło się, że pies lubi być wypieszczony, jednak potrzeby psów są tak samo różne, jak i ludzi. Dlatego właściciele muszą o nie zadbać.

TYDP-8.5x11

            To oni są odpowiedzialni za pokazanie innym, że ich pies potrzebuje więcej przestrzeni z powodu np. choroby, rekonwalescencji, cieczki, problemów lękowych czy kwarantanny. Unikanie takich zwierząt może uchronić nas przed bolesnym pogryzieniem. Poinformuj swoich bliskich co oznacza żółta kokarda i chroń zarówno zwierzęta jak i ludzi

Źródło:

https://kobieta.wp.pl/