Boks- czy to sport dla kobiet?

To, że regularna aktywność fizyczna, jest łaskawa w swoich skutkach i przynosi wiele dobrego, jest wszystkim dobrze znane. Jednakże sam boks uznawany jest za sport krwawy i agresywny. A co gorsze- przeznaczony głównie dla mężczyzn. Jest to niestety bardzo błędne myślenie. Sztuki walki są idealnym sposobem dla kobiet, które pragną usprawnić swoją siłę i zwinność. Należy pamiętać, że treningi bokserskie prawie nigdy nie wyglądają tak jak starcia profesjonalistów na ringu – boks to raczej taktyka, technika i szybkość. Nie bez powodu obowiązkowe są wszelkiego rodzaju ochraniacze, amortyzujące ciosy i izolujące ciało od uderzanej lub uderzającej powierzchni. Coraz częściej spotykamy kobiety zainteresowane sportami walki, nic w tym dziwnego z uwagi na panujące dziś trendy – po pierwsze doceniane są kobiety potrafiące zadbać o siebie, posiadające dużo odwagi i umiejętność samoobrony, a po drugie kobieca sylwetka jest bardziej atrakcyjna, kiedy pojawiają się na niej zarysy mięśni. Trenując boks, na pewno ułatwisz sobie zadanie w dążeniu do bycia silną, niezależną kobietą.

Jakie korzyści przynosi boks?

Uprawianie tego sportu przynosi tak naprawdę wszechstronne korzyści. Podczas treningu do ruchu zmuszone jest właściwie całe ciało, zwłaszcza przy użyciu przyrządów, takich jak np. worek bokserski. 

Boks dla kobiet ma niewiele wspólne z tym, co widzimy w profesjonalnych walkach puszczanych w telewizji. Damską wersję tego sportu walki trenuje się często w zespołach lub grupach do 10 osób. 

Oprócz ciała damski boks wzmacnia również umysł. Z najważniejszych zalet – poprawia kondycję, refleks i sprawność sylwetki. Zwiększa również siłę i celność uderzeń – co może być przydatne np. do samoobrony. Poprawia znacznie pewność siebie, a także łagodzi stres i rozładowuje negatywne emocje. 

Pamiętaj o tym, aby zadbać odpowiednio o ochronę ciała podczas treningu, ponieważ wyprowadzanie ciosów bez amortyzacji, czy izolowania dłoni od uderzanej powierzchni, może zakończyć się nieprzyjemną kontuzją.