Aqua Aerobik – efekty i zalety

Aqua Aerobik zaskarbił sobie sympatię osób w każdym wieku oraz niezależnie od wagi i kondycji. Uwielbiamy go za kontakt z wodą, brak zmęczenia i mnóstwo spalonych kalorii! Dowiedz się więcej o tym spektakularnym rodzaju aktywności.

1048px-Aquagym-min

Aqua Aerobik, jak łatwo można się zorientować, to odmiana aerobiku, która polega na wykonaniu sekwencji ćwiczeń w wodzie. Obecnie zajęcia tego typu, znajdziesz niemal na każdym basenie w Polsce. Zastanawiasz się czy to sport dla Ciebie? Jeśli chcesz schudnąć i stracić mnóstwo centymetrów w obwodzie – nie masz czasu do stracenia!

Aqua Aerobik – efekty

Jak wspomnieliśmy wyżej, aqua aerobik to klasyczny trening grupowy, tyle że wykonywany w wodzie. Ćwiczenia dobrane do tej aktywności są średniej intensywności, jednak doskonale rzeźbią mięśnie, spalają tkankę tłuszczową, poprawiają wydolność organizmu, a także zmniejszają cellulit. To, co działa na naszą korzyść to przede wszystkim opór wody, co zwiększa wysiłek osoby ćwiczącej. Dzięki temu spalamy więcej kalorii oraz poprawiamy jędrność całego ciała.

5b32b5b033eec.image

Aqua Aerobik – dla kogo

Zajęcia zawsze prowadzi wykwalifikowany instruktor, który podpowiada jak poprawnie technicznie robić poszczególne ćwiczenia. Obecność instruktora gwarantuje, że nawet początkujące osoby  mogą skorzystać z tej formy aktywności.  Zajęcia trwają zazwyczaj 45  minut, a w ich trakcie nie odczujesz zmęczenia typowego dla podobnych form aktywności wykonywanych w pomieszczeniu.

Aqua Aerobik to świetny trening dla osób otyłych, z problemami z kręgosłupem oraz w podeszłym wieku, ponieważ dzięki wodzie nasze stawy nie są tak obciążone podczas ćwiczeń.  tego powodu aqua aerobik jest jednym z najbezpieczniejszych i najmniej kontuzyjnych rodzajów sportu.

Do ćwiczeń można wykorzystywać deski do pływania, poliuretanowe wałki, piłki, pasy wypornościowe, a nawet piankowe hantle. Sprzęty są bardzo lekkie, jednak zanurzone w wodzie sprawiają masę trudności i wysiłku.

Zalety aqua aerobiku:

  • sprzyja utracie masy ciała
  • zwiększa wydolność organizmu
  • odciąża i zwiększa ruchomość stawów
  • usprawnia krążenie
  • zwiększa gęstość tkanki mięśniowej
  • dotlenia organizm
  • poprawia samopoczucie

 Senior woman stretching in pool

Źródło:

https://polki.pl/dieta-i-fitness/