7 zakazanych tematów na pierwszej randce

Wiemy, że poznając nową osobę, chcemy jak najszybciej dowiedzieć się o niej szczegółowych informacji. Lista pytań i tematów do poruszenia nie ma końca. Powstrzymaj jednak swój głód wiedzy i kilka tematów omijaj szerokim łukiem na początku znajomości. Oto lista 7 kłopotliwych tematów, które warto sobie odpuścić na pierwszej randce.

Shy woman and man sitting close to each other on couch.

Pierwsza randka to często ogromne oczekiwania i wzajemny quiz, w którym odkreślamy na naszej prywatnej liście rzeczy, które nam się w nowopoznanej osobie podobają oraz te, które definitywnie dyskwalifikują kandydata. Nie pozwól, aby Twoja zwykła ciekawość została odebrana jako zamach na prywatność potencjalnej drugiej połówki, zwłaszcza na początku znajomości. Na niektóre informacje warto poczekać, aby wypłynęły naturalnie podczas rozmowy, a nie zostały wyrecytowane w formie pytania/odpowiedzi.

Ciężko określić jak powinna wyglądać idealna i udana pierwsza randka, ale przy założeniu, że oboje się sobie spodobacie, efektem takiej randki powinna być chęć ponownych spotkań. Aby do nich doszło poczytaj kilka naszych porad, a jest duża szansa, że ta druga strona, nie ucieknie w popłochu po pierwszej randce. Tak więc, czego nie mówić na pierwszym spotkaniu?

Lovers walking on the beach

  1. „Może jutro się spotkamy?” – wiemy, że po bardzo udanej randce, chcemy mieć pewność, że znowu ujrzymy tę osobę, jednak ochłońmy i nie proponujmy natychmiastowo kolejnego spotkania nazajutrz. Łatwo można odczytać takie pytanie jako desperację, a to potrafi zniechęcić wiele osób. Nawet jeśli to po prostu cecha Twojego charakteru, że lubisz spontaniczne akcje, to nowopoznana osoba tego jeszcze o Tobie nie wie. Spotkajcie się na spokojnie za kilka dni (chyba, że oboje dojdziecie do wniosku, że nie możecie bez siebie żyć i chcecie zobaczyć się już następnego dnia ).
  2. „Ile chcesz mieć dzieci?” – niby luźne pytanie dotyczące naszego stosunku do przyszłości, a jednak wiele osób odbiera to jako przymus deklaracji i chęci założenia rodziny. Takie zdanie również ociera się o desperację i druga połowa może pomyśleć, że w głowie widzisz już Was na ślubnym kobiercu.
  3. „Czy jesteś wierzący?” – dla części z nas jest to bardzo ważna kwestia, która może determinować całą znajomość. Oczywiście warto porozmawiać o tych kwestiach, jeśli czujemy taką potrzebę, jednak pierwszą randkę zostaw na lekkie tematy.
  4. „Od jak dawna jesteś sam?” – Temat poprzednich związków jest absolutnie zakazany. Niektórzy nie chcą wracać do zakończonych relacji ani spowiadać się nowopoznanej osobie. Zanim zaczniesz wypytywać ile ma związków na koncie, jak się skończyły i od kiedy jest się singlem – poznaj dobrze człowieka i jego podejście do Ciebie.
  5. „Ile zarabiasz?” – temat zarobków, zarówno pytanie o to ile zarabia druga strona, jak i chwalenie się swoimi dochodami, to temat tabu. Nie dość, że można wyjść na materialistę, to jest to zwyczajnie nieeleganckie.
  6. Nie rozmawiaj o polityce – zwłaszcza jeśli masz jakieś radykalne poglądy. Czym innym jest rzucenie neutralnego słowa komentarza do sytuacji politycznej, a czym innym zażarta kłótnia na tle politycznym.
  7. Ostrożnie z humorem – bycie pogodnym, radosnym oraz posiadanie dystansu do siebie i otoczenia to cechy jak najbardziej pożądane, jednak decydowanie się na tzw. czarny humor czy inne kontrowersyjne żarty, może być dosyć ryzykowne. Podobne poczucie humoru to istotna kwestia, jednak testujcie się nawzajem powoli.

 

Romantic couple dating in pub

Źródło:

http://polki.pl/zwiazki-i-seks/