5 stylowych trików: Jak ubierać się, żeby wyglądać na wyższą?

Nierealne standardy w świecie modowym, nie tylko dotyczą sylwetki kobiet. Również skupiają się na wzroście kobiet. Dlatego nie raz słyszymy: „Chciałabym być wyższa…”

Kobiety musicie pamiętać, że jesteście piękne, takie, jakie jesteście i niepotrzebna wam żadna zmiana. Jednakże, skoro już mowa o trendzie na bycie wysokim, to mamy dla was 5 porad jak się ubierać, żeby wyglądać na wyższą.

Przede wszystkim obowiązuje zasad: im prościej, tym lepiej. Unikaj ubrań zbyt obszernych lub za szerokich ubrań, ponieważ mogą one sprawić, że sylwetka wyda się krótsza. Zamiast tego wybieraj klasyczne fasony, takie jak spodnie z wysokim stanem lub sukienki maxi wydłużają i wysmuklają optycznie sylwetkę.

Jeśli w klasyce brakuje Ci pazura, możesz postawić na wysmuklające wzory takie jak pionowe pasy, esy-floresy oraz linie różnej grubości, o ile układają się na ubraniach w kierunku góra-dół. Jednak nie przesadzaj z ilością wzorów i unikaj stylizacji, w których zarówno góra, jak i dół mają te same wzorki.

Z kolei noszenie jednolitych kolorów od stóp do głów może stworzyć wrażenie dłuższej sylwetki. Monochromatyczne stroje lub zestawy w jednym kolorze mogą być efektywne.

Pamiętaj, że dodatki to twój sprzymierzeniec. Długie naszyjniki czy kolczyki kierują wzrok w górę, tym samym osiągamy zamierzony efekt wydłużenia sylwetki.

Aby zyskać kilka centymetrów wzrostu, pamiętaj o odpowiedniej fryzurze. Długie, rozpuszczone włosy mogą sprawić, że sylwetka wyda się cięższa. Dlatego warto zastanowić się nad spięciem włosów w wysoki kok lub koński ogon, bądź też wyborem krótkiej fryzury, która wysmukli szyję. Jeśli zależy ci na wydłużeniu optycznym, należy zadbać także o prawidłową postawę ciała. Poprawiając posturę i unosząc głowę, nie tylko z łatwością zyskasz kilka centymetrów, ale również zadbasz o zdrowie swojego kręgosłupa.