5 sposobów na jesienną chandrę

Kolejny raz w tym tygodniu oglądasz za oknem szary, ponury, deszczowy krajobraz. Dostrzegasz ludzi ze smutnym wyrazem twarzy, śpieszących się do pracy. W Twoich oczach maluje się tęsknota za latem. Żal Ci minionych ciepłych dni, wolnego i zwiewnych sukienek, które właśnie ustąpiły miejsca grubym, ciemnym swetrom. Dopijasz kubek kawy i z żalem zakładasz ciężkie botki i szary płaszcz. Pora wyjść z domu. Dołączyć do korowodu tych smutnych ludzi. Poranny deszcz zmywa ostatnie okruchy radości. Drażni Ci tramwaj, który spóźnia się już 5 minut. Jesteś zziębnięta, senna i marzysz o kawałku czekolady. Tak naprawdę non stop możesz ją jeść. „Co się dzieje?” – pytasz sama siebie.

Zimne i ponure jesienne dni sprzyjają melancholijnym stanom. O tej porze roku częściej niż zwykle nam się nie chce rano wstać z łóżka i wykonywać codzienne czynności. Stajemy się drażliwi, apatyczni, i najchętniej zaszylibyśmy się w domu.

Co robić, by jesień nie wpędziła nas w zły nastrój na długo?

emma-simpson-mNGaaLeWEp0-unsplash

1. HOBBY

Znajdź sobie ciekawe hobby! Nic skuteczniej nie odwraca uwagi od szarej codzienności niż atrakcyjne zajęcie. Maluj, tańcz, graj w tenisa – rób to, co lubisz! Rozwijaj swoje zainteresowania albo próbuj czegoś nowego. Kto wie, może tej jesieni odkryjesz nową pasję?

2. SUROWE KAKAO

Zamiast po słodycze, sięgaj po… surowe kakao! Ono bogate jest w magnez, który wspomaga koncentrację, żelazo i antyoksydanty. Możesz je dodawać do owsianki, koktajli i gorącego mleka. Szybko zobaczysz, jak odrobina tego smakołyku poprawi Ci nastrój i sprawi, że zapomnisz o łakociach.

3. POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT

Jesienią wokoło jest szaro, buro i ponuro. Nie ma sensu jeszcze bardziej poszarzać tego świata! Noś ubrania w jasnych barwach. Otaczaj się energetyzującymi, ciepłymi kolorami. Kup sobie żółty kubek do pracy. Na szarej kanapie połóż różowe albo białe poduszki. Postaw kolorowe kwiaty na stole, pachnące latem świeczki i ramki z wakacyjnymi zdjęciami na półkach…

dan-gold-4HG3Ca3EzWw-unsplash

4. RUSZAJ SIĘ

Nie ma miejsca na wymówki! Fakt, miejska jesienna sceneria nie sprzyja kontemplacjom ani zachwytom nad pięknem świata, ale w parku może być naprawdę kolorowo! Wykorzystuj każdy słoneczny dzień. Wyjdź na spacer, wskocz na rower i oddychaj świeżym powietrzem!

5. ŚWIATŁO

Podobnież jesienne pogarszanie nastrojów wywołane są spadkiem temperatury i barkiem słońca. Dlatego też jesteśmy niewyspani i bardziej drażliwi. To kolejny powód, by częściej przebywać na świeżym powietrzu.

timothy-eberly-yuiJO6bvHi4-unsplash

Mam nadzieję, że po wprowadzeniu powyższych metody w życie, jesienna chandra nie będzie Ci doskwierać! Trzymaj się!