5 pomysłów na romantyczne Walentynki w domu 

Dzień zakochanych to święto, które jest świetną okazją do spędzenia czasu trochę w inny sposób niż zazwyczaj z drugą połówką. Oczywiście, można zaplanować romantyczny spacer po mieście czy zorganizować krótki wypad za miasto, ale ze względu na epidemię nadal sporo miejsc jest zamkniętych. Najlepszym więc wyjściem wydaje się pozostać w domu i zrobić coś oryginalnego dla drugiej osoby. Chcesz wiedzieć, jak zaskoczyć swoją partnerkę lub partnera? Sprawdź nasze pomysły na romantyczne Walentynki w domu!

 

ROMANTYCZNY KLIMAT

Zanim zaczniesz planować walentynkowe menu, warto pomyśleć o odpowiednich akcesoriach, które pozwolą Ci stworzyć niesamowity nastrój. Do stworzenia klimatycznej atmosfery będą Ci potrzebne oczywiście świece, ozdobne, walentynkowe elementy jak. np. płatki róż rozsypane po podłodze, serwetki czy naczynia w kształcie serc. Pamiętaj również o relaksującej i romantycznej muzyce w tle i lampkach rozwieszonych po domu. Doskonałym tłem do wspólnego spędzania czasu będzie również unoszący się w powietrzu zmysłowy zapach. Może być to kwiatowy lub owocowy aromat. 

WALENTYNKOWE ŚNIADANIE

Już z samego rana pokaż, że myślisz o bliskiej Ci osobie i przygotuj jej śniadanie do łóżka. Najlepiej zrób coś wyjątkowego do jedzenia, czego zazwyczaj nie jadacie na co dzień. Mogą to być gofry z bogactwem owocowych dodatków, pankejki czy jajka sadzone lub naleśniki w kształcie serca. Wydają Ci się trudne do zrobienia? Nic bardziej mylnego! Do przygotowania takiego śniadania zastosuj specjalną formę do placuszków w kształcie serca. 

Heart shaped pancakes

WYJĄTKOWA KOLACJA 

Choć romantyczna kolacja we dwoje wydaje się nieco powszechna, to warto ją zrobić w walentynkowy wieczór. Zawsze się ona sprawdzi! Jak to się mówi, przez żołądek do serca.  Zamiast jednak zamawiać coś  gotowego z restauracji, dobrym pomysłem jest własnoręczne przygotowanie posiłku. Jeśli nie masz wielkich zdolności kulinarnych, możesz zaserwować coś naprawdę łatwego do ugotowania – zupę krem czy makaron z kurczakiem w sosie śmietanowym. Nie zapomnij również o słodkim deserze, który będzie świetnym zwieńczeniem serwowanego posiłku.

Fried shrimp, roses and champagne on the table. Original food for Valentine's Day, romantic dinner. Top view, free space for text

CO ZROBIĆ WE DWOJE? 

Zaproponuj wspólne kino, tylko pamiętaj o tym, by wybrać film, który najprawdopodobniej spodoba się Tobie i bliskiej Ci osobie. Jeśli nie chcecie nic oglądać, to zaplanujcie wieczór gier planszowych we dwoje. Ego, gierki małżeńskie czy spektrum to gry, dzięki którym jeszcze lepiej się poznacie. Jeśli jednak stawiasz na dobrą zabawę, zaproponuj grę w double, 5 sekund lub twistera! Oprócz tego możesz  również zorganizować wspólną kąpiel, masaż lub lekcję tańca z filmami instruktażowymi, dostępnymi w internecie. Dla chcącego nic trudnego! 

Wonderful girl in white t-shirt dancing with boyfriend. Indoor photo of winsome lady fooling around at home with husband.

NIESPODZIANKA 

Nie zapomnij przygotować drobnego upominku dla swojej Walentynki. Dobrym pomysłem jest spersonalizowany i praktyczny prezent jak np. kubek z miłym wyznaniem, walentynkowa poduszka, pudełko czekoladek lub aromatyczna herbata i kawa.

Gift box on valentine's day