5 największych błędów w pielęgnacji twarzy

Używasz wielu kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy, a mimo to wygląd Twojej skóry wciąż pozostawia wiele do życzenia? Mimo usilnych prób zlikwidowania trądziku i zaskórników one ciągle się pojawiają. Czasem po prostu brakuje Ci nerwów i cierpliwości do walki z nimi. Inwestujesz w nowe specyfiki, które mają zdziałać cuda, jednak i tym razem nic z tego? Problem prawdopodobnie nie tkwi w złym doborze produktów do pielęgnacji twarzy, ale w paru nawykach, których powtarzanie sprawia, że Twoja cera nigdy nie będzie idealna.

Oto kilka największych błędów popełnianych przez kobiety:

  1. Zasypianie z makijażemsleeping-with-makeup

Często wracając późno z pracy na demakijaż po prostu nie mamy już siły. Tymczasem jest on podstawą codziennej pielęgnacji. Odpowiednio przygotowana do snu skóra to taka, na której nie pozostał już ślad kosmetyków do makijażu. Ma ona wtedy szansę oddychać, zregenerować się i odpocząć. Idąc spać z nałożonym fluidem sprawimy, że całą dobę mamy zapchane pory, wskutek czego na twarzy powstają niedoskonałości. Tusz do rzęs sprzyja uaktywnieniu się alergii, może też doprowadzić do zapalenia spojówek. Skóra, której nie dajemy szansy na odpoczynek, dużo szybciej się starzeje.

  1. Brak utrzymywania czystości wokół siebieSad woman talking on mobile phone looking down

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale podstawowe czynności, które wykonujemy w ciągu dnia, mogą przyczynić się do znacznego pogorszenia stanu naszej skóry. Do podstawowych z nich należy na przykład rozmowa przez telefon. Na jego ekranie gromadzi się bardzo wiele groźnych bakterii, które w prostu sposób dostają się na naszą twarz, gdy prowadzimy rozmowy telefoniczne. Trzeba więc pamiętać o tym, aby czyścić ekran odkażając go za pomocą płynu zawierającego alkohol.

Podobnej czystości potrzebują też pędzle, których używamy do makijażu. Powinny być one dokładnie oczyszczone przynajmniej raz w tygodniu, szamponem do włosów. Najlepiej zabrać się za to wieczorem, po umyciu osuszyć je chusteczką, a następnie odstawić do wyschnięcia kładąc je w pozycji poziomej.

  1. Przedawkowanie promieni UV

Wiemy doskonale o tym, że słońce jest dla nas bardzo ważne. Kąpiele słoneczne zwiększają w naszym organizmie zapasy witaminy D, która jest niezbędna do tego, abyśmy byli zdrowi. Nie warto jednak za bardzo przesadzać. Nadmierne wystawianie się na działanie promieniowania UV może doprowadzić do dużo szybszego starzenia się skóry, a co gorsze sprzyja też rozwojowi nowotworów, a zwłaszcza jego najgroźniejszej odmiany, czyli czerniaka. To dlatego tak ważne jest stosowanie kremów z jak największym filtrem. Warto o tym pamiętać zwłaszcza w okresie letnim.

  1. Nieprawidłowa dietaCloseup woman eating fruit cake sweet food

Jednym z grzechów głównych naszego sposobu odżywiania się jest przedawkowanie cukru. Sprawia on, że w naszej krwi wzrasta stężenie glukozy, a insulina nie potrafi jej w odpowiednim tempie przetworzyć. Cząsteczki glukozy przedostają się wówczas do białek znajdujących się w komórkach i niszczą je. Wskutek tego powstają cząsteczki AGE, które niszczą kolagen i elastynę odpowiedzialne za jędrność i gładkość naszej skóry.

Ważną kwestią jest również omijanie produktów, które zawierają duże ilości sztucznych składników, takich jak barwniki, aromaty i konserwanty. Mogą one wywoływać alergię. Na uczulonej skórze pojawiają się zaczerwienienia, wysypka i nieestetyczne krostki, które są bardzo trudne do zniwelowania. Także alkohol nie wpływa korzystnie na stan naszej cery. Nasila on wszelkie niedoskonałości i przyczynia się do powstawania trądziku.

  1. Używanie starych kosmetyków

Każda kobieta ma swój ulubiony tusz do rzęs, cień do powiek czy pomadkę. Chociaż czas, kiedy były one zdatne do użytku już dawno minął, trudno nam się z nimi rozstać. Planujemy zużyć je do końca nawet, jeżeli będzie to miało trwać jeszcze nawet kilka miesięcy. To bardzo duży błąd. Każdy kosmetyk do makijażu ma swój okres przydatności. Kiedy ten minie, konserwanty w nim zawarte zaczynają tracić swoją moc, a produkt zaczynają się psuć. Jeżeli nie chcemy, by drobnoustroje, które mogą wylęgnąć się w środku, przedostały się na naszą twarz, najlepiej jak najszybciej pozbyć się przeterminowanego produktu. Na pewno znajdziemy w sklepie taki sam, a skóra nam jeszcze za to podziękuje.

Aby prawidłowo zadbać o stan skóry warto jak najszybciej pozbyć się tych kilku złych nawyków. Robiąc to, a przy tym używając odpowiednich kosmetyków, nasza skóra stanie się świeża i odżywiona. Bardzo szybko zauważymy poprawę!

Źródła: www.hellozdrowie.pl, www.wizaz.pl, www.kobieta.wp.pl