Loading Wydarzenia

« All Events

  • This event has passed.

Festiwal Slajdów Podróżniczych

22 października 2016 @ 08:00 - 23 października 2016 @ 17:00

travenalia_logo

Travenalia nawiązują do tradycji podróżniczych spotkań organizowanych w Krakowie już w latach 70. XX wieku. Były to imprezy otwarte zarówno dla tych, którzy podróżowali po świecie jak i dla tych, którzy tylko o tym marzyli. Na spotkania do Krakowa przyjeżdżali podróżnicy z całej Polski ale także dyplomaci z egzotycznych krajów do których wyjeżdżali wtedy Polacy. Zdarzało się, że serwowano egzotyczne potrawy a czas umilały występy grup tanecznych.

Taką samą formułę przyjęto także dla Travenaliów, które są imprezą o charakterze otwartym i niekomercyjnym (wstęp wolny). Dzięki życzliwości Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego – pod jego honorowym patronatem odbywa się impreza – możemy się spotykać w jednym z najbardziej reprezentacyjnych i najpiękniejszych obiektów konferencyjnych Krakowa – w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego (sala dla 1200 osób). Impreza odbywa się także przy współpracy z Miastem Kraków. Przedsięwzięcie wspiera również najstarsze spotkanie podróżników w Polsce – OSOTT (Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów, Trampów i Turystów), organizowane od roku 1985.

Travenalia to pokazy przeźroczy, filmów, prezentacje tematyczne, ekspozycje wydawnictw czy oferty turystyczne związane z podróżowaniem a przede wszystkim znakomici podróżnicy. Wspólnego wędrowania po świecie nie zakłócają konkursy oceniające kto pojechał dalej czy też w bardziej ekstremalnych warunkach. Wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę skąd tylko jeden krok w daleki świat.

Informacje

Start:
22 października 2016 @ 08:00
End:
23 października 2016 @ 17:00
Event Category:
Event Tags:
, ,
Strona WWW:
http://www.travenalia.pl

Organizator

Uniwersytet Jagielloński

Lokalizacja

Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego
ul. Krupnicza 33
Kraków,
+ Mapy Google